• +380347761247 +380994357221 +380976277985

Навчіть дитину розрізняти верх і низ, перед і зад у різних предметах одягу, визначати лицьову сторону і виворіт. Покажіть їй , що може служити підказками – наприклад, ярличок на комірці з виворітного боку, гудзики спереду на сорочці або шви на вивороті.

Для початку виберіть який-небудь один предмет одягу, наприклад, футболку. Як тільки дитина навчиться правильно брати футболку і надягати її через голову, рухайтеся далі. Нехай тепер вона не тільки одягає футболку, але і перевіряє сама, де перед і зад у штанах, колготках і т.д.

Процес одягання складається з безліч кроків, тому не чекайте, що малюк навчиться всьому відразу. Подумки визначте для себе ці кроки і спочатку навчіть дитину тільки одному з них. Наприклад, при вдяганні штанів почніть з того, що він буде виконувати тільки останній крок – натягувати їх після того, як ви вдягнете  ступні в штанини. Як тільки малюк освоїться, нехай спробує сам потрапляти ногами в штанини, і, нарешті, сам навчиться брати свої штанці і правильно визначати перед і зад. Якщо ви будете вчити його в такому порядку, «від кінця до початку», то дитина кожного разу буде отримувати відчуття самостійноговиконаного завдання (як тут – радіти, що вдягнув штанці сам).

Допоможіть дитині самій відповідати за те, щоб знаходити і вибирати собі одяг на кожен день.

Продумайте систему організації зберігання одягу так, щоб вам і вашому малюкові було легко знаходити, де що лежить в шафі.

Має сенс купувати  незрячій  дитині штани, спідниці, футболки та інший одяг таких кольорів, які добре поєднуються один з одним, щоб вона  могла спокійно вдягати їх у будь-якій комбінації.

 

Змінити розмір шрифту
Контраст