• +380347761247 +380994357221 +380976277985

До моменту надходження в перший клас ваша дитина, сподіваємося, вже вміє сам одягатися, мити руки, чистити зуби і користуватися туалетом. Тепер вона стає дорослішою  і для неї  настав час опановувати складнішими навичками гігієни і самообслуговування:

самостійно приймати ванну і душ;

мити голову і розчісувати волосся;

робити собі зачіску і стежити за нею.

Важливо працювати над цими навичками протягом першого року-двох у початковій школі, тобто в той же час, коли інші (зрячі) діти того ж віку вчаться робити те ж саме. Так як вашій дитині, швидше за все, доведеться покладатися в основному на свій дотик, їй може знадобитися більше практики для того, щоб набути впевненості. Ви зможете допомогти, якщо будете давати зворотний зв’язок (повідомляти дитині, як вона  виглядає) і достатньо можливостей потренуватися.

Поняття про скромність і пристойність

На цьому етапі дуже важливо, щоб дитина засвоїлапоняття скромності і різницю в правилах  поведінки вдома і в громадському місці. Можливо, що вона не усвідомлює того, що інші люди можуть її бачити, якщо вона не закриладвері в туалет, ванну , і не розуміє, що  це непристойно. Поясніть їй, чому приймати ванну, роздягатися, і т.д. необхідно на самоті. Спочатку це може здатися дитині дурним і незрозумілим, але з вашою допомогою вона почне розрізняти, що можна, а чого не можна робити прилюдно.

 

Можливо, дитині буде простіше, якщо ви складете для неї список речей, які потрібно робити, щоб не виглядати непристойно, наприклад:

Перед тим, як роздягатися у ванній або користуватися туалетом, обов’язково закрити двері.

Перед тим, як переодягатися в домашній одяг або піжаму, закрити двері в свою кімнату.

Коли ти одягаєшся вранці, переконайся, що всі гудзики і блискавки у тебе на одязі застебнуті.

Перед тим, як вийти з туалету, переконайся, що твій одяг в порядку.

Поради по влаштуванню ванної кімнати

Нехай ті речі, якими користується ваша дитина, завжди лежать на певних місцях.

Якщо кілька флаконів або пляшок однакові за формою і розміром, додайте  контрастні тактильні  мітки, щоб їх розрізняти. Наприклад, вдягніть на пляшку з шампунем гумку, а пляшку з кондиціонером залиште без мітки.

Помістіть гачок для дитячого рушники так, щоб на нього не бризкала вода з душу, але в той же час до нього можна було б легко дотягнутися.

Якщо у вашої дитини є залишковий зір, пам’ятайте про контраст. Він дуже важливий для того, щоб дитині було легше розрізняти предмети. Знайти шматок білого мила в білій мильниці, яка стоїть на краю білої раковини, буде дуже важко. Якщо ж покласти мило в мильницю темного кольору, дитині буде набагато зручніше.

 

Змінити розмір шрифту
Контраст