• +380347761247 +380994357221 +380976277985

Якби ваша дитина нормально бачила, ви  очікували б , що в цьому віці вона буде щось робити по дому сама? Якщо так, то і незряча дитина повинна виконувати такі самі обов’язки.

Чому у дитини повинні бути власні обов’язки, які вона повинна виконувати щодня або щотижня? Для цього є кілька причин:

Ви даєте їй зрозуміти, що вона  теж частина сімейного колективу. У всіх є свої обов’язки: мама готує сніданок, тато виносить сміття, а старший брат забирає газети з поштової скриньки.

Дитина може багато чому навчитися, виконуючи обов’язки по дому, особливо якщо ви спеціально звертаєте на це увагу. Наприклад, якщо малюк повинен накривати на стіл, то це допоможе йому навчитися рахувати.  Якщо в сім’ї п’ять осіб, то йому потрібно буде принести п’ять тарілок, п’ять вилок і т.д.

З деякою часткою винахідливості, ви допоможете дошкільнику розвивати навички читання. Наприклад, напишіть для нього список справ (великими літерами або Брайлем), в якому будете відзначати все, що він вже виконав, тактильними наклейками-зірочками (купите об’ємні наклейки або зробіть їх самі з оксамитового паперу).

Якщо ви вирішите встановити обов’язки для вашої дитини, подумайте про його сильні сторони, потреби та інтереси. Якщо дефектолог радить вам розвивати дрібну моторику, то доручіть дитині, наприклад, акуратно складати ганчірочки і рушники. У такому віці вона, швидше за все, не зможе зробити все ідеально, але це не основна мета. Головне – навчити її відповідальності і дати новий досвід.

 

Змінити розмір шрифту
Контраст