• +380347761247 +380994357221 +380976277985

Три речі, про які потрібно знати батькам

Що робити, якщо ви помічаєте, що у вашої дитини незграбні пальчики? Якщо іграшки валяться у неї з рук, якщо їйважко перекладати речі з руки в руку,  якщо іноді вона  боїться чіпати незнайомі предмети, якщо у неї  ніяк не виходить застібати ґудзики? Це означає що  дитині обов’язково потрібно розвивати дрібну моторику.

Акуратні, точні рухи пальців рук тісно пов’язані з розвитком мови, мислення, уваги, спостережливості та пам’яті.

Що ви можете робити вдома?

Залучати дитину до різних домашніх справ: ліпити пельмені, розкачувати тісто, мити посуд, чистити відварені овочі, прати свої речі і т.д. Така посильна допомога не тільки добре розвиває пальчики, але й виховує самостійність, відповідальність і повагу до себе.

Давати дитині можливість одягатися самостійно, застібати і розстібати гудзики, липучки і блискавки, зав’язувати і розв’язувати шнурки. Не турбуйтеся, якщо спочатку це буде займати багато часу.

Займатися пальчиковими іграми і пальчиковою  гімнастикою, збирати мозаїку, грати зі шнурівками і конструктором.

Робити вироби: ліпити, вирізати і клеїти, нанизувати намисто, конструювати з гнучкого дроту.

Що роблять професіонали на занятті?

На заняттях з фахівцем дитина вчиться обстежувати різні предмети (іграшки, посуд, овочі і фрукти, опудала тварин і т.д.) і спеціальні рельєфні малюнки для незрячих, визначати їх головні ознаки, щоб зрозуміти, що це таке і навчитися впізнавати ці предмети серед інших.

Діти разом з педагогом роблять вироби, щоб розвинути дрібні точні рухи рук. Це важливо для вміння читати і писати, для розвитку пам’яті та уваги, посидючості і терпіння.

Для чого потрібно взаємодіяти з фахівцем?

Можна і потрібно звернутися до вчителя-дефектолога, для того щоб враховувати   його рекомендації  і  виконувати завдання вдома. Це допоможе вашій дитині більш якісно і ефективно тренувати і розвивати свої вміння.

Діліться своїми спостереженнями з педагогом. Хваліть свою дитину, підтримуйте її- і у вас все вийде!

 

Змінити розмір шрифту
Контраст