Три речі, про які потрібно знати батькам
Що робити, якщо ви помічаєте, що у вашої дитини незграбні пальчики? Якщо іграшки валяться у неї з рук, якщо їйважко перекладати речі з руки в руку, якщо іноді вона боїться чіпати незнайомі предмети, якщо у неї ніяк не виходить застібати ґудзики? Це означає що дитині обов’язково потрібно розвивати дрібну моторику.
Акуратні, точні рухи пальців рук тісно пов’язані з розвитком мови, мислення, уваги, спостережливості та пам’яті.
Що ви можете робити вдома?
Залучати дитину до різних домашніх справ: ліпити пельмені, розкачувати тісто, мити посуд, чистити відварені овочі, прати свої речі і т.д. Така посильна допомога не тільки добре розвиває пальчики, але й виховує самостійність, відповідальність і повагу до себе.
Давати дитині можливість одягатися самостійно, застібати і розстібати гудзики, липучки і блискавки, зав’язувати і розв’язувати шнурки. Не турбуйтеся, якщо спочатку це буде займати багато часу.
Займатися пальчиковими іграми і пальчиковою гімнастикою, збирати мозаїку, грати зі шнурівками і конструктором.
Робити вироби: ліпити, вирізати і клеїти, нанизувати намисто, конструювати з гнучкого дроту.
Що роблять професіонали на занятті?
На заняттях з фахівцем дитина вчиться обстежувати різні предмети (іграшки, посуд, овочі і фрукти, опудала тварин і т.д.) і спеціальні рельєфні малюнки для незрячих, визначати їх головні ознаки, щоб зрозуміти, що це таке і навчитися впізнавати ці предмети серед інших.
Діти разом з педагогом роблять вироби, щоб розвинути дрібні точні рухи рук. Це важливо для вміння читати і писати, для розвитку пам’яті та уваги, посидючості і терпіння.
Для чого потрібно взаємодіяти з фахівцем?
Можна і потрібно звернутися до вчителя-дефектолога, для того щоб враховувати його рекомендації і виконувати завдання вдома. Це допоможе вашій дитині більш якісно і ефективно тренувати і розвивати свої вміння.
Діліться своїми спостереженнями з педагогом. Хваліть свою дитину, підтримуйте її- і у вас все вийде!