• +380347761247 +380994357221 +380976277985

Три речі, про які потрібно знати батькам

 

  1. Якщо зрячі діти вчаться поводитися в суспільстві, спостерігаючи за тим, як це роблять їхні батьки, друзі, тобто їхнє оточення, то для дітей з порушеннями зору такої можливості немає.

 

  1. Це означає, що всім навичкам спілкування їх потрібно вчити спеціально. Адже незряча  дитина, наприклад, не знає, що при розмові потрібно дивитися на співрозмовника, що при зустрічі люди вітаються за руку і посміхаються, і т.д.

 

  1. Уміння спілкуватися і вести себе – це надзвичайно важливий навик, тому що від цього залежить, чи залишиться ваша дитина в майбутньому на самоті,чи зможе вести повне, насичене  соціальне життя.

 

Що ви можете робити вдома?

 

У вашій родині повинні бути чіткі, зрозумілі і посильні для дитини вимоги до її  поведінки. Наприклад, вона повинназавжди повертатися обличчям до людини,  з якоюрозмовляє, говорити «дякую», коли виходить з-за столу і т.п.

Ці вимоги повинні бути постійними і єдиними для всіх членів сім’ї. Наприклад, не можна, щоб мама забороняла дитині розгойдуватися , а бабуся не звертала б на це уваги.

Давайте дитині можливість проявляти себе в реальних ситуаціях: зробити замовлення в кафе, розпитати дорогу, познайомитися з кимось, самому купити щось і т.д.

Обговорюйте з дитиною, чи правильно вона  повела себе в тій чи іншій ситуації, що  вийшло, а що ні. Не сваріть її, якщо щось пішло не так, а проговоріть, як цього можна уникнути наступного разу.

Що роблять професіонали на занятті?

 

Найголовніше, чим займається психолог на заняттях – він навчає вмінню спілкуватися, вести себе і розуміти, що відчувають інші. Діти беруть участь в тренінгах, розігрують різні ситуації і обговорюють різні варіанти поведінки в них.

 

Для чого потрібно взаємодіяти з фахівцем?

 

Разом з психологом ви зможете визначити, що на даному етапі виходить у вашої дитини, а над чим треба працювати. Спеціаліст підкаже вам, як можна допомогти в різних ситуаціях, чого очікувати і як будувати відносини з оточуючими.

 

family:”Times New Roman”,”serif”; mso-ansi-language:UK’>в будинку, в школі і в незнайомих місцях.

 

Змінити розмір шрифту
Контраст