• +380347761247 +380994357221 +380976277985

«Ми намагалися заздалегідь підготувати нашого сина перед тим, як його поклали в лікарню для планової операції. За кілька тижнів ми почали читати йому книжки про лікарів і про дітей в лікарні, а за день до госпіталізації розповіли йому детально про  лікарню і про те, що там буде відбуватися. Нам дуже допомогли історії з дитячих книжок, в яких йшлося про те, як хтось відвідує хворих друзів в палаті. Ми почали читати такі книжки нашому синові, коли йому був рік і 10 місяців, але вони стали зрозумілішими для нього, коли його самого вперше поклали в лікарню у два роки і два місяці. Ми намагалися показати, як його історія схожа на історії з книжок, і що з ним відбувається те ж саме, про що ми читали ».

Лягати в лікарню може бути страшно людині в будь-якому віці, але особливо дитині. Ми зібрали кілька порад, які можуть допомогти вам і вашому малюкові до і  після госпіталізації.

Що розповісти дитині перед тим, як вона ляже в лікарню.

Розкажіть їй чесно і відверто, чому  потрібно поїхати в лікарню. Якщо вашій дитині  менше  шести років, їй можна сказати про це за кілька  днів до госпіталізації.  Це дасть  час обміркувати все, задати  питання і обговорити те, що її хвилює, з вами або іншими близькими  людьми. Говоріть простими словами, так, щоб дитині все було зрозуміло.

Будьте обережні з жартами на тему «лікарня ». Для дорослих жарт може допомогти розрядити ситуацію і знизити стрес. Але у дітей почуття гумору розвинене не так, як у дорослих, і вони можуть сприйняти все серйозно, злякатися або заплутатися.

 

 

 

Граємо  «В   дитячого лікаря »

Через гру можна допомогти дитині зрозуміти, чого варто очікувати в лікарні і що з ним там буде відбуватися.

Купіть в аптеці і покажіть малюкові пластир, бинт, шприц, крапельницю і інші речі, з якими вона може зіткнутися до або після операції. Поясніть, навіщо вони потрібні і дайте їх гарненько обстежити. Пограйте «в лікаря» з ляльками і ведмедиками. Якщо вашій дитині доведеться робити загальний наркоз, обов’язково відіграти цю ситуацію заздалегідь, щоб вона  не злякалася: нехай вона сама  побуде в ролі лікаря-анестезіолога, який надягає маску на ляльку, щоб та заснула.

Якщо є така можливість, відвідайте лікарню заздалегідь, щоб дитина знала, куди її привезуть і місце не здавалося б їй абсолютно незнайомим.

Практичні поради та ідеї:

Залежно від віку вашої дитини, дайте їй достатньо можливостей і часу для гри в лікарню. Можна разом перев’язати ведмедика, закапати в очі ляльці, послухати серце у мами чи тата, потренуватися приймати вітаміни.

Почитайте разом з дитиною книги і історії про лікарню. Їх можна знайти в дитячій бібліотеці або в Інтернеті. Наприклад, є ціла серія книг «Я пізнаю світ» від видавництва «Аркебус», серед яких книга “У дитячого лікаря”, яка допоможе батькам малюка підготувати її  до відвідування поліклініки, навчити дитину не боятися лікарів і різних медичних процедур. Батьки допоможуть малюкові засвоїти, як важливо постійно стежити за здоров’ям і вчасно звертатися до лікаря за допомогою і порадою. Малюки отримають відповіді на свої питання:

 

 

Як виглядає дитяча поліклініка?

Навіщо потрібен стетоскоп?

Що відбувається під час щеплення?

Чому і здорові діти ходять до лікаря?

Що зображено на рентгенівському знімку?

Будьте готові до того, що дитина може задавати вам одні і ті ж питання по кілька разів. Кожен раз відповідайте  спокійно і докладно – вона буде запам’ятовувати все більше і більше інформації з кожним разом, а також переконуватися в тому, що ви любите її і готові допомогти.

Складіть з дитиною список того, що ви візьмете з собою в лікарню:

улюблену іграшку або настільну гру;

можливо, ви купите якусь нову гру спеціально для того, щоб     

навчитися грати в неї за час госпіталізації;

яку піжаму дитина хоче взяти з собою;

можливо, якщо у вашої дитини є залишок зору, вона  захоче взяти

фотоальбом з фотографіями членів сім’ї і домашніх вихованців.

Порадьтеся з вихователем в дитячому саду або зі шкільною вчителькою – вони теж можуть допомогти підготувати вашу дитину  до перебування в лікарні і, якщо вона пробуде там довгий час, порадять, які завдання вонаможе виконувати.

Нагадуйте своїй дитині про те, що ви будете постійно відвідувати її. Обов’язково побудьте з нею в день до і після операції.

Під час перебування в лікарні:

 

Пам’ятайте, що вам теж необхідно відпочивати і піклуватися про себе- тільки тоді ви зможете подбати і про свою дитину. Пам’ятайте, що для батька це часто тежважкий досвід.

Робіть для своєї дитини стільки, скільки можете, відчуваючи себе комфортно. Наприклад, допомагайте купати її, обіймайте , грайте з нею, ходіть з нею на процедури і аналізи. Поговоріть з медсестрою про те, яка допомога може бути потрібна.

Зазвичай батькам маленьких дітей дозволяють залишатися з ними в палаті на ніч. Запитайте у медсестри, о котрій годині малюка можуть відвідувати інші родичі. Візьміть з собою мобільний телефон і давайте малюкові говорити з рідними, якщо до нього не можна приходити.

Коли вас виписали:

Часто у дітей після того, як вони повернулися додому з лікарні, змінюється поведінка. Наприклад, дитина може постійно обіймати вас, не відпускати від себе, повернутися до «дитячих» звичок, з яких давно виросла (наприклад, почати смоктати палець). Госпіталізація, нехай навіть коротка, – це серйозна подія в його житті. Дотримуйтесь свого звичайного розпорядку дня, будьте терплячі. Ваша дитина незабаром буде вести себе, як завжди.

Брати і сестри дитини теж можуть шукати вашої уваги. Для них це теж було подією, тому дайте їм можливість задавати питання і постарайтеся не ігнорувати їх.

Знову дайте вашій дитині можливість і час грати «в лікарню» стільки, скільки йому потрібно. Тепер за цими іграми стоїть реальний досвід, який дитина в такій формі осмислює і приймає, тому йому дуже важливо відіграти все, що з ним сталося, щоб впоратися зі стресом.

Основні речі, про які потрібно пам’ятати:

 

Будьте чесними зі своєю дитиною – обов’язково розкажіть їй , чому потрібно лягти в лікарню.

Залучіть її  в підготовку до госпіталізації, наприклад, нехай вона допоможе вам упакувати сумку і сама вибере, в якій піжамі вона буде ходити в палаті.

Дайте  достатньо часу для гри «в лікарню» і терпляче відповідайте на всі  запитання.

Поговоріть з учителем або вихователем вашої дитини, тому що вони теж можуть щось порадити.

Дайте своїй дитині час після виписки, щоб прийти в себе і заново відчути себе вдома.

НІКОЛИ не погрожуйте відправити дитину в лікарню або «покликати доктора з уколами» за погану поведінку.

 

Змінити розмір шрифту
Контраст