• +380347761247 +380994357221 +380976277985

Зовсім скоро ваша дитина стане  дорослою і буде жити самостійно. Найкраще буде заздалегідь встановити для неї певні вимоги, поки вона  ще живе з вами в будинку. Подумайте – в чому ваша дитина залежна від вас зараз? Як ви можете допомогти  їй перейти до повної самостійності?

 

Доведеться подумати багато про що. Спробуйте планувати свої дії, виходячи з таких основних напрямків:

 

Орієнтування в просторі: чи залежить дозвілля і заняття вашої дитини тільки  від того, що ви її привозите і забираєте.

Разом з дитиною визначте цілі в області орієнтування.

Тісно співпрацюйте з викладачем по орієнтуванні в просторі.

Шукайте різні можливості для вашої дитини в досягненні  цілей. Разом користуйтеся громадським транспортом і поступово давайте дитині більше самостійністі в пересуванні.

Проговорюйте і тренуйте різні способи, як добиратися з одного місця в інше.

До того ж ваша дитина наближається до того віку, коли вона  може бути кандидатом на отримання собаки-поводиря. Обміркуйте з вашою дитиною всі плюси і мінуси і обов’язково порадьтеся з професіоналами.

 

Користування грошима: наскільки ваша дитина готовазаробляти гроші, користуватися  послугами банку і стежити за власними фінансами? Підтримуйте прагнення вашої дитини заробляти гроші. На додаток до цього можна видавати їй  місячну оплату на кишенькові витрати. Встановіть розумні межі цієї суми, але дозвольте дитині вчитися на власних помилках.

Тайм-менеджмент: чи може ваша дитина без вашого контролю і постійних нагадувань приїжджати в школу і інші місця вчасно?

Організаційні навички: чи достатньо ваша дитина організована і акуратна? Чи добре вона  стежить за своїми речами?

Компенсаторні навички: наскільки розвинені її  компенсаторні навички? Це такі вміння, як конспектування, вміння розписуватися, набирати текст на клавіатурі, сприймати мову на слух, працювати з друкованим текстом і комп’ютером. Співпрацюйте зі своїм тифлопедагогом і використовуйте будь-яку можливість для того, щоб допомогти дитині навчитися новому, вдосконалювати його навички володіння різними інструментами, практикуватися в уміннях і шукати ресурси для більшої незалежності.

Навички  в повсякденному житті: якби ваша дитина зараз, на своєму  рівні розвитку, залишилася  жити сама-одна, наскільки добре вона  змогла  б піклуватися про себе всвоєму будинку, чи змогла  б забезпечувати себе? Допоможіть їй навчитися готувати поживну і здорову їжу; стежити за собою, доглядати за своїм одягом і іншими речами; утримувати свій будинок в чистоті і порядку. Не забудьте приділити час і тому, щоб навчити сина самостійно голитися.

Підтримуйте і підбадьорюйте свою дитину, але в той же час давайте їй об’єктивно зворотний зв’язок. Пам’ятайте, що самостійність не означає, що людина повинна робити сама  абсолютно все: наприклад, більшість з нас не роблять самі собі стрижку. Самостійні дорослі люди здатні зрозуміти, в яких випадках їм потрібна допомога і як її отримати.

 

Змінити розмір шрифту
Контраст