• +380347761247 +380994357221 +380976277985

Хоч  тотально сліпих людей небагато, не потрібно припускати, що ваш родич або знайомий з порушенням зору бачить, де ви стоїте і що робите, навіть якщо ви знаходитеся в одній кімнаті. Ми пропонуємо кілька порад для того, щоб зробити спілкування з незрячою  і слабозорою людиною більш комфортним:

Коли ви вітається, не забувайте представитися. Наприклад: «Привіт, Віро. Це Тетяна ».

Говоріть безпосередньо з незрячою людиною, а не з його супроводжуючим.

Говоріть чітко і ясно, але з нормальною гучністю і інтонацією. Не підвищуйте голос – порушення зору не означає, що людина погано чує.

Звертайтеся до людини по імені. Так вона буде впевнена, що ви говорите саме з нею, а не з кимось ще, хто стоїть поруч.

Коли  незряча або слабозора людина  входить в кімнату, привітайтеся з нею або окликніть її по імені. Так  вона  буде знати, що ви тут, це дозволить уникнути незручних ситуацій.

Будьте активним слухачем. Давайте співрозмовнику можливість говорити. Реагуйте, задавайте питання, підтримуйте розмову власними коментарями. Незряча  або слабозора людина може не помітити вираження інтересу або доброзичливої усмішки на вашому обличчі, тому словами давайте йому зрозуміти, що ви її  слухаєте: «так», «треба ж!», «Це дуже цікаво», «а що сталося далі?» .

Завжди відповідайте на запитання. Якщо ви щось розповідаєте і пояснюєте, намагайтеся робити свою розповідь логічною і описовою.

Повідомляйте, що ви йдете і обов’язково говорите, куди ви, навіть коли відходите кудись на хвилинку, наприклад, на кухню за склянкою води.

Чітко позначайте закінчення розмови, коли ви спілкуєтеся з людиною, у якої  залишок зору невеликий  або відсутній зовсім. Інакше може виникнути незручна ситуація, коли ви вже пішли, а вона  все ще звертається до вас.

 

Змінити розмір шрифту
Контраст