16 Лис

У перших відкритих змаганнях зі скандинавської ходьби на Житомирщині помірялися силою понад 100 учасників

«Житомирська осінь Nordic Walking-2018» відбулась 6 жовтня у Парку культури і відпочинку імені Ю. Гагаріна та об’єднала учасників із 11 міст України, а також за кордону. Серед них – аматори і спортсмени, чемпіони світу та Європи зі скандинавської ходьби, люди старшого віку, дорослі і діти, слабозорі представники з Житомира і Києва, а також із містечка Отніце (Чехія).

«Скандинави» боролися на дистанціях 1 і 3 км у 9-х вікових категоріях. Житомир на змаганнях представляли 81 учасник, а наймолодшим – Івану Чернишу та Маргариті Ковальчук виповнилося всього 6 років. Переможцем на трьох кілометровій дистанції серед дітей став житомирянин Владислав Примаченко.

«Мені майже 15. Я ходжу в зал і на плавання, а раніше займався легкою атлетикою. Ніколи не займався скандинавською ходьбою, але було неважко. Просто треба зрозуміти правила. Втому відчув лише на третьому крузі», – розповів Владислав.

«Дуже класні змагання. Я щасливий. Почуваю себе неймовірно», – поділився враженнями після подолання дистанції на 3 км слабозорий Яромир Клемент, який приїхав на «Житомирську осінь Nordic Walking-2018» із Чехії. 61-річній львів’янці Оксані Заліско, яка є чемпіонка світу та Європи зі скандинавської ходьби, не було рівних на дистанції 3 км.

«Я вже 5 років займаюся скандинавською ходьбою. З 2013 року беру участь на всіх чемпіонатах світу і Європи. Неодноразово виборювала медалі. Сама я лижниця, плаваю, бігаю, на роликах катаюся. Мої коронні дистанції – 5 і 10 км. Щоб був результат важлива регулярність», – вважає Оксана Заліско.

«Я почав займатися скандинавською ходьбою 7 років тому після серйозної травми коліна, яку отримав граючи у футбол. За спеціальністю я реабілітолог і почав сам собі підбирати вправи та навантаження. За допомогою скандинавської ходьби за 8 – 9 місяців я підлікував коліно і почав ходити без бандажа. За півтора року в мене взагалі проблеми з коліном зникли, – розповів Євгеній Мацайко. – Цього року на Чемпіонаті світу зі скандинавської ходьби, що відбувся в Польщі, я став першим чоловіком в Україні, хто пройшов напівмарафонську дистанцію, і фінішував восьмим у своїй віковій категорії (до 30 років). Загалом у нашій групі змагалися 120 учасників, з яких більш як 100 були заслуженим майстрами спорту. Новачкам бажаю не соромитися і просто прогулятися зі скандинавськими палками, а ще не лінуватися. Тоді все вийде!».

Під час змагань Житомир отримав диплом Книги рекордів Україні в категорії «Спорт, вперше» – перші в Україні відкриті змагання зі скандинавської ходьби, проведені в обласному центрі за участю дітей.

«Найбільше тішать щасливі очі учасників і бажання позмагатися тих, хто не зміг долучитися, – розповіла Ірина Снігурівська, керівниця представництва ГО «Українська федерація скандинавської ходьби» в Житомирській області. – Зупинятися на досягнутому ми не плануємо і хочемо, щоб ці змагання стали традиційними. В такому молодому спорті як скандинавська ходьба зараз правила лише створюються і якраз під час таких спортивних заходів. Ми врахуємо усі неточності і обов’язково вдосконалимося на майбутнє».

У перших відкритих змаганнях зі скандинавської ходьби на Житомирщині помірялися силою понад 100 учасників

Leave a Comment