• +380347761247 +380994357221 +380976277985

26 Бер


         Освітяни Вигодського навчально-реабілітаційного центру раді повідомити, що І Західний воркшоп, що відбувся у Вигоді 1 листопада 2018 року з нагоди 100 річчя листопадового чину, став традиційним і має  продовження завдяки проекту «Інклюзія без кордонів», що фінансується Держдепартаментом США з питань освіти і культури.

         Днями наша делегація освітян з трьохденним візитом побувала у м.Хмельницькому та брала участь у роботі ІІ Західного воркшопу «Нова українська школа-школа, доступна для кожного», який був насичений тренінговими освітніми майстерками та пізнанням культури Західної України.

         За час роботи воркшопу канва ціннісних ідей сприяння розвитку інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами нашаровувалась завдяки досвіду групи освітян-хмельничан з Ліцею №15 ім. О.Співачука та спеціалізованої ЗОШ №8 що виступали співорганізаторами цього процесу, окремих дефектологів спеціальної освіти Вигодського НРЦ. У роботі воркшопу брали участь освітяни Теребовлянського НВК, які поєднують у своєму складі спеціальну освіту і інклюзивне навчання та Кам’янець – Подільска спеціальна школа, що й сприяло зародженню Західноукраїнського інклюзивного освітнього кластера, викладеного у резолюції.

         Господарями для учасників воркшопу було проведено презентації закладів Хмельницького, цікаві практичні майстерки з формування ефективного доступного освітнього середовища НУШ та екскурсії історичними місцями свого міста та Кам’янця Подільського.

         ЗУ «Про освіту» і Проект закону України  «Про загальну середню освіту» окреслив значущість процесу упровадження інклюзії,  тому  рефлексією воркшопу став івент про кластерну модель  співпраці між учасниками для побудови власне української системи інклюзивного навчання, що базуватиметься на досвіді класичної і зрілої, досвідченої дефектології задля історичного розвитку інклюзії, адже ці законодавчі документи дозволятимуть автономію у створенні власних програм, у формуванні  міжкласних груп, що дозволить корегувати реабілітаційний процес за нозологічними одиницями, створювати ресурсні кімнати тощо.

         Президент надав стратегічного значення інклюзивному навчанню, назвавши його рівнем свідомості нації, що й було метою цього заходу – підтримати і розвивати цей напрямок державної політики і державницької позиції.

Leave a Comment

Змінити розмір шрифту
Контраст