Освіта :
2017 рік ступінь вищої освіти магістр, спеціальність “Управління навчальним закладом”, професійна кваліфікація “Керівник підприємств, установ та організацій (у сфері освіти та виробничого навчання). ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” ( м. Івано-Франківськ), диплом з відзнакою. Інформація про рівень кваліфікації за національною рамкою кваліфікацій – здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у певній галузі професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій. Набуті компетентності: знання і розуміння правових аспектів управління навчальним закладом; теорії менеджменту організацій; фінансового менеджменту у навчальному закладі, технік управлінської діяльності, управління змістом роботи, управління персоналом і стратегічне управління, основ правового законодавства, стратегічного аналізу, управління персоналом, інформаційними зв’язками тощо.
2016 рік ступінь вищої освіти спеціаліст, спеціальність “корекційна освіта”, кваліфікація “вчитель шкіл для сліпих та слабозорих; тифлопедагог дошкільних закладів” Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова (м.Київ). Набуті компетенції: знання фундаментальних положень філософії освіти, психології та педагогіки, професійно-педагогічних дисциплін, науково-методичних основ організації навчально-виховного процесу у дошкільних, спеціальних закладах освіти; здатність використовувати професійно-профільовані знання та вміння в процесі навчання дітей з порушеннями зору; здатність використовувати професійно-профільовані знання при плануванні професійної діяльності тифлопедагога, визначенні її пріоритетних напрямків у конкретній установі.
2009 рік ступінь вищої освіти спеціаліст, спеціальність “дошкільне виховання”, кваліфікація “вихователь дітей дошкільного віку, логопед”. Спеціалізація “Дефектологія. Логопедія.” Набуті компетенції: здатність використовувати професійно-профільовані знання та вміння в процесі навчання дітей з порушеннями мовлення та їх використання при плануванні професійної діяльності вчителя-логопеда, визначенні пріоритетних напрямків логопедичної роботи у конкретній установі.
1997 рік ступінь вищої освіти спеціаліст, спеціальність “Дошкільне виховання”, кваліфікація “Викладач дошкільної педагогіки і психології. Вихователь дітей дошкільного віку” ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” (м. Івано-Франківськ), диплом з відзнакою. Набуті компетенції: методика викладання педагогічних дисциплін організація і керівництво дошкільним вихованням, визначення пріоритетних напрямків методик виховання дітей.
Загальний стаж роботи – 33 роки.
Стаж державної служби категорії Б – 8 років, 9 місяців.
Педагогічний стаж – 19 років.
Стаж роботи у колективі, в якому працює на керівній посаді з 2005 року.
Учитель вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання “вчитель-методист”.
Забезпечує поточне і стратегічне управління Вигодським навчально-реабілітаційним центром Івано-Франківської обласної ради, є його повноважним представником, організатором навчально-реабілітаційного процесу. Здійснює контроль за виконанням навчальних планів і програм, Державних стандартів, фінансово-господарської діяльності, яка включає планування і розрахунки кошторисних призначень, в т.ч. освітньої субвенції. В техніці управлінської діяльності застосовує методи партисипативного управління, упроваджуючи інноваційні процеси з оновлення, осучаснення змісту нової української спеціальної освіти та демократизацію цих процесів, що вивели заклад на нові ціннісні орієнтири та етапи розвитку. З метою надання якісних освітніх послуг задля задоволення потреб дітей з особливими освітніми потребами залучено педагогічний колектив закладу до науково-методичної роботи з осучаснення та оновлення навчальних планів і програм, особисто розроблено та впроваджено нові навчальні програми, яким надано гриф МОН (наказ №1148 від 26.09.2016 року), забезпечено друк навчальної та художньої літератури шрифтом Брайля, застосовується інноваційна здоров’язбережувальна педагогічна технологія, суттєво покращено матеріально-технічну та навчальну базу шляхом здійснення активної фандрайзингової діяльності на основі компіляції проектного принципу.
Авторка першого і єдиного в Україні постійно діючого з міжнародною участю проекту соціалізації сліпих і слабозорих дітей “STEP INTO LIFE”, який нагороджено дипломом ІІІ ступеня Національного конкурсу “Благодійна Україна”, І ступеня його регіонального етапу “Благодійне Прикарпаття” у 2 номінаціях. У 2017 році визначена лауреатом 3-го (всеукраїнського) етапу Всеукраїнського конкурсу “Шкільна бібліотека – 2017″( наказ МОНУ № 939 від 27.06.2017 року) у номінації “Шкільна бібліотека: інноваційні проекти” за реалізацію управлінського проекту “Публічна соціально доступна інтерактивна бібліотека рівних можливостей “Брайленд”.
На підставі рішення науково-методичної ради Івано-Франківського ОІППО від 24 січня 2015 року до обласної картотеки перспективного педагогічного досвіду управлінської діяльності унесено управлінський досвід директора на тему “Створення інноваційного середовища для навчання дітей з особливими освітніми потребами”. Спільно з МОН, НДУ ім. М. Драгоманова, Національною академією інвалідів, ВГО “Асоціація тифлопедагогів України” у 2012 році організувала роботу науково-практичної конференції і ІІІ Конгресу тифлопедагогів України з міжнародною участю.
У кадровій політиці очолюваного колективу напрацювала консолідовану систему роботи дефектологів усіх нозологій та медичного персоналу з педагогічною освітою задля всеохоплюючого і об’єктивного особистісно орієнтованого навчально-реабілітаційного процесу дитини з особливими освітніми потребами.
У 2008 і 2010 роках у складі офіційної делегації вивчала досвід організації спеціальної та інклюзивної освіти Сполучених Штатів Америки у Канзаських школах для сліпих та глухих дітей, центрі корекції зору, державних органах та неурядових громадських організаціях.
У 2008 і 2009 роках у складі офіційної делегації вивчала досвід організації спеціальної освіти та місцевого самоврядування Литви.
З 2007 року по даний час щорічно бере участь у реалізації спільних проектів обміну досвідом організації роботи місцевого самоврядування та освітніх і культурних програм обміну з Республікою Польщею, забезпечуючи співпрацю органів місцевого самоврядування регіону, є ініціатором та координатором десятирічної співпраці.
Голова Івано-Франківського обласного осередку ВГО “Асоціація тифлопедагогів України”, голова правління громадської організації “Крок у життя”(STEP INTO LIFE), член виконавчого комітету Вигодської селищної ради з 2000 року по даний час, депутат Долинської районної ради УІ демократичного скликання, радник депутата Івано-Франківської обласної ради УІІ демократичного скликання.
Нагороджена державними та відомчими нагородами: почесне звання “Заслужений працівник освіти України” (Указ Президента України від 31 травня 2017 року №152/2017); Почесна грамота Кабінету Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №9 );нагрудний знак Василь Сухомлинський (наказ Міністерства освіти і науки України від 21.08.2008 року №994-к); Почесна грамота Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України ( наказ від 15.06.2001 №1777) ;подяка Українського державного центру соціальних служб для молоді (наказ від 29.11.1999 №165-к); подяка Інституту спеціальної педагогіки; дипломант нагороди ВГО “Асоціація тифлопедагогів України” імені І.С.Моргуліса (2017 рік); відзнака Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради: медаль “За заслуги перед Прикарпаттям” (розпорядження від 06.03.2012 №34-к/149-р). Ряд подяк та грамот регіонального рівня; лауреат Івано-Франківської обласної премії імені Івана Косика у галузі управління; Почесна відзнака Українського національного комітету Міжнародної торгової палати “Ділова жінка Прикарпаття” (2016 рік); Лауреат спеціальної нагороди “Магнолія Повіту Опольського” Старости Опольського повіту Республіка Польща (2016 рік). Також нагороджена рядом подяк та грамот органів влади регіонального рівня.
Має публікації в науково-педагогічних виданнях та Авторський методичний порадник “Допоможемо побачити світ прекрасним” (протокол Івано-Франківського ОІППО№03 від 25 червня 2011 року); Фандрейзингова діяльність директора навчального закладу / Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету: Матеріали науково-практичного семінару 3-4 березня 2016 року, м.Івано-Франківськ: Видавництво ТОВ “ВГЦ “Просвіта”,-2016.-205с.; “Українське дошкілля”,- Прикарпатський університет.
У співавторстві із заступником Дацьо Н.О. випустила порадник для організаторів і здобувачів інклюзивної освіти “Освіта для всіх: нічого про нас без нас” (2017 рік).
Розробник навчальних програм з корекційно-розвиткових предметів “Соціально-побутове орієнтування” та “Розвиток мовлення”.