Хто такий Сурдопедагог – Це вчитель, який навчає дітей з вадами слуху – від повної глухоти до слабочуючих.
Cурдопедагог вивчає закономірності фізичного і психічного розвитку глухих і слабочуючих, в т.ч. пізно оглухлий, дітей дошкільного та шкільного віку, визначає шляхи подолання аномалій їх розвитку внаслідок дефекту слуху та оптимальні умовинавчання, виховання, соціальної адаптації та ін 
Одна з головних задач сурдопедагога – формування у дітей з аномаліями слуху повноцінної усного мовлення, що є основою інтелектуального розвитку та засобом соціальної адаптації. 
Хвороба Меньєра; 
-Вібраційна хвороба; 
– Неврит слухового нерва; 
– Ністагм. 
Середнє вухо, внутрішнє вухо, язик, зуби, мозок. 
Коли слід звертатися до Сурдопедагог 
Отосклероз 
У розвитку захворювання мають значення нервово-трофічні іендокринні порушення, спадкові і конституціональні чинники: є відомості про роль тривалого впливу на організм шуму. Прогресування захворювання сприяють зловживання алкоголем, куріння, вплив шуму і вібрації, психічна напруга, атакож вагітність і пологи. Патологічний процес при О. носить вогнищевий характер і переважно локалізується в області вікна передодня, або овального вікна, що сполучає середнє вухо з внутрішнім. У деяких випадках він поширюється на область вікна равлики, абокруглого вікна, і канал равлики, а також на підставу і інші відділи стремена. 
В результаті ускладнюється або повністю припиняється передача звукових коливань через систему слухових кісточок до внутрішнього вуха. 
Отит 
У початковій стадії захворюванняслизова оболонка барабанної порожнини гіперемована і незначно інфільтрована, в порожнині знаходиться серозний ексудат, що містить поодинокі клітини спущеного епітелію і формені елементи крові (серозне запалення). 
Протягом банального гострого О.розрізняють три періоди. Перший період характеризується появою болю у вусі, яка може бути пульсуючої, що стріляє або ниючий. 
У міру накопичення ексудату в барабанній порожнині біль у вусі посилюється і стає нестерпним. Вона іррадіює в тім’яну і скроневу області, зуби і нерідко відчувається у всій половині голови, посилюється при ковтанні, кашлі і чханні. З’являються слабкість, розлад сну й апетиту. Температура тіла зазвичай підвищується до 38-39 °. У ослаблених хворих, а також у випадку, якщо на самому початку захворювання відбувається прорив барабанної перетинки і створюється вільний відтік гною, температура тіла залишається нормальною. 
Відзначаються закладеність і шум у вусі; різко знижується слух (шепотная мова зазвичай не сприймається, розмовна мова чутна тільки у вушної раковини). 
Шкіра верхнезадней стінки кісткової частини зовнішнього слухового проходу гіперемована. Порівняно швидко наступають зміни барабанної перетинки. 
Другий період зазвичай починається з прориву барабанної перетинки: при цьому біль у вусі стихає, в зовнішньому слуховому проході з’являються виділення (оторея), які в перші 2 дні зазвичай бувають серозно-кров’яними, потім набувають слизисто-гнійний або гнійний характер. Якщо прорив настає в пізні строки або пізно робиться парацентез (розріз барабанної перетинки з метою забезпечення відтоку ексудату), то відокремлюване відразу стає слизисто-гнійним. 
Температура тіла падає (швидко і поступово) і в подальшому протягом усього другого періоду залишається субфебрильной або нормальною. Загальний стан поліпшується, налагоджуються сон і апетит. Шум у вусі і зниження слуху зберігаються. Барабанна перетинка і раніше гіперемована і інфільтрована. Розпізнавальні знаки її не помітні. Перфораційні отвір зазвичай має щілинну форму, тому визначається з працею. Полегшує його виявлення пульсуючий світловий рефлекс – синхронне з пульсом коливання краплі гною. 
У третьому періоді кількість виділень з вуха поступово зменшується, а потім зовсім зникає. Барабанна перетинка знову набуває нормальних колір і форму. Перфораційні отвір закривається і на його місці залишається лише ледь помітний рубець. Відзначається відновлення слуху, шум у вусі зникає. Загальна тривалість захворювання в середньому становить 2-3 тижні. 
Які основні види діагностик зазвичай проводить Сурдопедагог 
– Аудіометрія; 
– Медичний огляд.