• +380347761247 +380994357221 +380976277985

Різдво добра

Напередодні новоріччя у святому місці, де почалася наша віра і Україна – Софії Київській втілювався проект, що дивує особливих дітей, яким і якими опікуються відомі українці, готуючись і готуючи Різдво для дітей і заради дітей.

Прикарпатська Долинщина, відома в Україні як осередок духовності і край, де панує особлива аура “Кола добра” для особливих дітей, презентувала проект “UMatrix Kids” (Універсальна матриця дитини).  Мета проекту – створення і розвиток у районі універсального реабілітаційного простору для дітей з особливостями психофізичного розвитку та формування позитивно-толерантної громадської думки щодо їх рівних можливостей і життєвих компетенцій.

Такі соціальні проект очільника Долинщини  і громадського діяча, депутата Івано-Франківської обласної ради  Юрія Мазура є не тільки справою честі, посади чи професії, вони співзвучні з його загальнолюдськими цінностями і християнською мораллю багатодітного батька, тому мають неабиякий соціальний ефект.

Дорогу в життя цьому проекту дали народні обранці Анатолій  Матвієнко та Михайло Довбенко, організувавши “Тихий аукціон” з продажу картин на склі 8 митців з різних куточків України, які творили їх на Ясній Горі і Гошеві,  беручи участь у ІІІ пленері Всеукраїнського науково-практичного симпозіуму з благословення ігумена о. Вінкентія Слободяна.

У столиці в  очікуванні Різдва у трапезній залі зібрались відомі наші земляки – представники Земляцтва у роздумах, як допомогти дитині зробити крок назустріч цьому світові,  і як знайти світло у темряві, як зробити щось добре для потребуючих дітей, дбаючи про майбутнє своїх власних дітей, не чекаючи винагороди, але знайшовши час на молитву… Цим проектом вчимо дітей шукати дорогу до Бога і вірити в Україну, довіряти нам, сподіватися на щасливе дитинство, і мудрість майбутнього без війни. А ще несемо послання про те, що бути щасливим означає бути добрим. А добро потребує кропіткої праці, бо немає легкого шляху бути собою. Але бути собою – це єдиний гідний шлях, зазначав Гузар.

Результатом благодійного аукціону стала розпродаж мистецьких творів, з якої виручено котши у сумі 150 тисяч гривень. Зокрема, для Вигодського навчально-реабілітаційного центру Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом та його першою заступницею Галиною Карп придбано дороговартісну картину львівської мисткині, яку буде вручено найближчим часом, а нашою землячкою Ольгою Сливчук – роботи вихованців Долинської дитячої художньої школи. Усі учасники аукціону придбали мистецькі творіння, які вражали своїм змістом.

 Необхідність упровадження  такої соціальної політики проголосила цього річ світова спільнота у меседжі до девізу  Євробачення 2017, який звучить тематично: “Дивись на нас, як на рівних”. Бо життя у кожного із нас  багатогранне і неповторне, наповнене радістю і горем, але єдине… Попри все, ми бачимо схід сонця і його захід, красу світу і  України, рідного міста і села, бачимо Різдво у кольорах. Бачимо й неоціненну вартість дитячої посмішки, щире обличчя мами і родичів, однолітка чи однокласника, друзів. А якщо твої очі не бачать цього всього, якщо ти сліпий…Тоді й приходять на допомогу милосердні люди, яких не бракує серед українців. Миру і спокою Вам і в Україні та щира подяка.

Змінити розмір шрифту
Контраст