Дефектологічна служба центру

Дефектологічна служба центру складається із трьох фахівців:

тифлопедагога, ортопедагога, інструктора з фізичної культури-реабілітолога.

Тифлопедагог – це педагог, який працює зі сліпими або дітьми з порушеннями зору (грецькою  typhlós – сліпий). Особливості  цієї професії: тифлопедагог вчить сліпих та дітей з порушеннями зору отримувати інформацію про світ, читати (для цього існують книги зі шрифтом Брайля), прищеплює їм навички самообслуговування, вміння орієнтуватися в просторі, опанування озвученими та аудівізуальними програмами тощо. Тифлопедагог займається  діагностикою та  виробленням рекомендацій для використання їх у навчально-реабілітаційному процесі та у сім”ї дитини.

Ортопедагог – це педагог, який працює з дітьми, що мають порушення опорно-рухового апарату (грецькою ΟΡθΟς), органічні ураження нервової системи. Особливсоті цієї професії: ортопедагог вчить дітей з порушеннями постави, органічними ураженнями нервової системи навиків пристосувань і орієнтації у соціумі, прищеплює їм навички самообслуговування, догляду за засобами корекції. Ортопедагог займається  діагностикою та  виробленням рекомендацій для використання їх у навчально-реабілітаційному процесі та у сім”ї дитини.

Інстурктор з фізичної культури-реабілітолог – це педагог, який  працює з дітьми, які мають обмеження життєдіяльності, пов”язані зі здоров”ям. Його функції-відновлення здоров”я таких дітей або його збереження на стабільному рівні, вироблення рекомендацій для використання їх у навчально-реабілітаційному процесі та у сім”ї дитини.