Вчитель – дефектолог (тифлопедагог) Гошовський Василь Ігорович

 Освіта : 2003 рік ступінь освітнього рівня спеціаліст, спеціальність “Дефектологія”, кваліфікація “Вчитель початкових класів шкіл сліпих та слабозорих, тифлопедагог-реабілітолог соціальних служб” НДУ ім. Михайла Драгоманова (м.Київ). Набуті компетенції: знання фундаментальних положень філософії освіти, психології та педагогіки, професійно-педагогічних дисциплін, науково-методичних основ організації навчально-виховного процесу у  дошкільних, спеціальних закладах освіти; здатність використовувати професійно-профільовані знання та вміння в процесі навчання дітей з порушеннями зору; здатність використовувати професійно-профільовані знання при плануванні професійної діяльності тифлопедагога, визначенні її пріоритетних напрямків у конкретній установі.

       Загальний стаж роботи у галузі реабілітації осіб з порушеннями – 13 років. Педагогічний  і за посадою – 3 роки. Спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

        Працює на посаді вчителя – дефектолога (тифлопедагога). Член психолого-медико-педагогічної комісії,  організовує роботу офтальмомедичного спецсемінару, забезпечує тифлофікацію навчально-реабілітаційного процесу, діагностує ступінь порушень  у вихованців  і складає індивідуальні програми їх розвитку. 

       Постійно удосконалює свій професійний розвиток:

у галузі ІКТ – сертифікат №16 від 04.03.2005 року НАПУ науково-учбового центру прикладної інформатики за спеціальністю “Інформатика, обчислювальна техніка та програмування на основі ІВМ сумісних персональних комп”ютерів”; сертифікат 666336 Курс Microsoft із цифрових технологій 

у галузі медицини – сертифікат МОЗ України  №16 від 28.02.2011 року за спеціальністю “Лікувальний масаж”;  7 сертифікатів Center for human development “New world” за спеціальностями  всіх методик і всіх видів терапевтичних масажів; сертифікат №301115/06 “Функціональне м”язеве тестування. М”язево-скелетна терапія. М”язево-енергетична техніка. Детензор-терапія”;

у галузі педагогіки –  сертифікат ВУ навчальних  семінарів ІКП НДУ ім. М. Драгоманова  “Основи сенсорної інтеграції дітей з порушеннями психофізичного розвитку”; “Рання реабілітація дитини з порушеннями психофізичного розвитку”. Сертифікат ХІ Українсько-Баварського симпозіуму “Медико-соціальна реабілітація дітей з обмеженням життєдіяльності” Міжнародної клініки відновного лікування.

           Володіє шрифтом Брайля, техніками і  програмами екранного доступу, методиками макетобудування, аудіювання, тифлофікації навчально-дидактичних посібників. Має винаходи і розробки, дослідження у галузі соціально-побутової орієнтації і  реабілітації незрячих осіб. Автор навчальної програми цього напрямку, якій надано гриф МОН України та рекомендовано до використання у навчальному процесі.

            Член ГО “Step into life”, керівник “Агенції інклюзивної освіти”.

             Педагогічна проблема, яку досліджує ” Інноватика і практика  соціально-побутового орієнтування незрячих: практичний аспект”.