НАВЧАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

ТИФЛОТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ

1.Принтер для друку рельєфно-крапковим шрифтом Брайля EVEREST-D V4

На даний час є найбільш затребуваною моделлю брайлівского принтера в світі. Вона поєднує в собі дві успішні моделі: має функції 4X4 PRO для друку газет і гнучку концепцію моделі Everest-D.Everest-D V4 має високий технологічний рівень, який буде лідером на ринку ще протягом багатьох років в майбутньому.Ключовими особливостями принтера є: двосторонній друк, подавач паперу на 50 аркушів, використання стандартного паперу, друк стандартного і газетного форматів, автоматичне розбиття документа для брайлівських книг.Принтер є зручним у користуванні завдяки своїм невеликим габаритам. Меню принтера має голосовий супровід, а також позначені шрифтом Брайля клавіші, що робить його зручним та легким у користування для людей з глибокими порушеннями зору. Незрячі самостійно можуть набирати, редагувати та видруковувати матеріал в текстовому редакторі DBT (даксбарі брайль транслятор) у поєднанні з програмою екранного доступу JAWS.

2.Duxbury Braille Translator (DBT)

Це програмне забезпечення, яке дозволяє конвертувати звичайний шрифт в шрифт Брайля та навпаки. Але цим його властивості не обмежуються.DBT – це потужний текстовий редактор, за допомогою якого можна підготувати будь-який документ до друку за Брайлем на декількох десятках мов.DBT дозволяє імпортувати файли в форматах HTML, Word 2003/2007/2011, WordPerfect, Open Office та інших.Текст також може бути створений безпосередньо в редакторі DBT. Вводити його можна як звичайним способом, так і шрифтом Брайля. У другому випадку клавіші основного ряду клавіатури працюють як клавіші брайлівскої друкарської машинки.Велика кількість так званих «ключів форматування» вбудованих команд дозволяють задати необхідний формат документів. Комбінації ключів форматування дозволяють створювати «стилі», ще більш полегшують роботу з текстом.DBT також включає в себе орфографічний словник на 300 000 слів. А функція «Quick Find Misspelling» (швидкий пошук невірного написання) дозволяє швидко виявити орфографічні помилки і усунути їх.Програма DBT підтримує всі існуючі моделі брайлівських принтерів.

3.KOBA EASY READER

Читаюча машина з українським синтезом мови KOBA VISION (коба віжен) – спеціально адаптований тифлопристрій для осіб з глибокими порушеннями зору та незрячих. Пристрій дозволяє сканувати та прослуховувати великі обсяги текстів (навчальний матеріал) багатьох форматів, включаючи формат PDF. Для зручності прослуховування меню пристрою дозволяє регулювати гучність читання, швидкість, тональність, а також є багато варіантів зміни орієнтації текстів. Це навігація по словах, по реченнях, по абзацах і по сторінках. Крім сканування вже надрукованого тексту пристрій може зчитувати інформацію з USB-накопичувачів, а також зберігати їх у пам’яті. Для сканування книг великого формату до пристрою підключається камера, яка за досить короткий час фотографує та конвертує готовий текст у внутрішній пам’яті машини, який відтворюється синтезом мови. Для читання тексту іншими мовами є можливість додавання різних синтезаторів. Також до пристрою можна підключати дисплей Брайля, який буде перетворювати друкований текст в текст шрифтом Брайля, що робить цей пристрій універсальним та доступним для осіб з порушеннями зору різних категорій.

4.ONIX

Збільшувач, який дозволяє роздивлятися віддалені об’єкти. В залежності від режиму перегляду на екрані в збільшеному вигляді можна розглядати об’єкти, які віддалені, а також об’єкти, які лежать на столі, книги, плани та ін. Підключення до ПК. Камера забезпечує збільшення до 75 разів.

5.PIEXTALK  LINIO

Спеціальний пристрій для читання озвучених книг на флеш-картах. Це цифровий пристрій багатофункціонального призначення з синтезом мови. Пристрій містить в собі диктофон та медіаплеєр, який підтримує велику кількість різних типів файлів, включаючи новий формат DAISY.

6.FOCUS 14 BLUE

Портативний брайлівський дисплей, який забезпечує комфортну роботу на комп’ютері та доступність інформації для незрячих людей.Створений за новітніми технологіями з функцією підключення до ПК або ноутбука – BLUTOOTH.При використанні програмного забезпечення JAWS, FOCUS 14 BLUE підтримує режим BRAILLESTUDY. Інтерактивний інструмент для вивчення шрифту Брайля.

7.DUXBURY BRAILLE TRANSLATOR (DBT) – це програма, яка забезпечує переклад двох напрямків: текст звичайний в текст шрифтом Брайля і навпаки. Це текстовий редактор, за допомогою якого можна створювати будь-який документ до друку шрифтом Брайля на багатьох мовах, а також в різних кодуваннях.DBT дозволяє імпортувати файли у форматі MS, WORD,WORDPERFECT, HTML.

8.Навушники з кістковою провідністю AFTERSHOKZ

Використання навушників цього типу дозволяє учням з порушеннями зору чути навколишнє середовище під час роботи за комп᾿ютером з використанням звукових програм екранного доступу. Наприклад, учень має змогу в класі під час уроку чути пояснення вчителя та одночасно працювати за комп᾿ютером.

9.Комп’ютерний тифлокомплекс

Тифлокомплекс є універсальним технічним засобом з широкими можливостями для використання учнями з порушеннями зору. Це комп’ютер, оснащений спеціальним обладнанням та програмним забезпеченням для незрячих користувачів та користувачів зі зниженим зором. На базі операційної системи WINDOWS використовується програма екранного доступу NVDA. Завдяки даній програмі екранного доступу учень отримує можливість використовувати навчальні програмні засоби такі, як електронні підручники, сайти тощо. Програма екранного доступу перетворює візуальну інформацію на екрані у аудіоформат. Також тифлокомплекс дозволяє підключення дисплея Брайля та брайлівського принтера. Це значно полегшує навчальний процес та розширює можливості навчання осіб з порушеннями зору.

10.PERKINS CLASSIC / TATRA POINT Обидва типи машинок являють собою шестиклавішну друкарську машинку, яка призначена для друку тексту шрифтом Брайля на папері. Вона замінює дошку з грифелем, так як дає змогу друкувати текст значно швидше. Її металічний корпус є надійним у використанні. Тиснення 25 рядків на папері формату А4. Клавіші розташовані по три справа і зліва від клавіші пробілу для забезпечення зручності під час використання