АПАРАТИ З КОРЕКЦІЇ ЗОРУ

Обладнання офтальмологічного кабінету школи нараховує 15 апаратів з діагностики, корекції та реабілітації зору

 Апарати для діагностики зору:

1 .Проекційний периметр (дослідження периферичного зору).

2.Щілинна лампа (огляд переднього відрізка ока).

3.Офтальмоскоп великий, офтальмоскоп прямий (огляд очного дна).

4.Набір пробних скелець.

Апарати для лікування зору:

 1. Сканер медичний лазерний офтальмологічний терапевтичний СМ-5

(використовується для надання терапевтичної дії (біостимуляції) на передній та задній відділи ока низько інтенсивним лазерним випромінюванням червоного® діапазону оптичного спектру, яке проектується на напівпрозорий дифузний екран).

 1. Сканер медичний лазерний офтальмологічний терапевтичний СМ-4 ( функції описані вище).
 2. Амбліопанорама (лікування амбліопїї («лінивого ока»)).
 3. Синоптофор (лікування косоокості та визначення кута косоокості).
 4. Комп’ютерні програми зорового розвантаження.
 5. Апарат «Потік» — лікування і стабілізація міопічного процесу, стимуляція і тренування органу зору при амбліопії різного ґенезу,гіперметропії, астигматизмі, пресбіопії, зняття спазму акомодації і профілактики «близькорукості» у дітей при підвищених зорових навантаженнях, для зняття втоми при роботі із комп’ютером, для профілактики «далекозорості» а також у якості післяопераційного реабілітаційного засобу.
 6. Окуляри Панкова — квантовий прилад, який працює як при відкритих, так і закритих очах, впливаючи на них світловими імпульсами через які зіниці то розширюються, то звужуються з необхідною частотою. Завдяки цьому відтік внутрішньоочної рідини швидше оновлюється, кровообіг покращується, а м’язова напруга знімається, що сприяє відновленню зору
 1. Стимулятор офтальмологічний «Фосфен-М» призначений для автоматизованої двохканальної через шкірну електростимуляцію внутрішніх шарів сітківки при атрофіях, дистрофія зорового нерва різної етнології, абіотрофіях і дистрофії центрального і периферичного відділів сітківки у хворих офтальмологічного, неврологічного і нейрохірургічного профілів.
 2. Вакуумний мускулотренер АВМО 2М призначений для покращення гемодинаміки, гідродинаміки, знімає м»язеві спазми, сприяє очищенню поверхні язв рогівки, покращує регенерацію. Синтез, підвищує оксидацію тканин ока і його придатків, створює спрямований іонофорез; лікує хронічні блефарити, керотити, міопію,косоокість, підвищує ефективність медикаментозної терапії, знижує астигматизм після оперативного втручання, лікує травми дегенеративного захворювання центральної і периферичної сітківки, амбліопії, глаукоми,спазму акомодації, катаракти.
 3. Апарат “Віжн — Z”. Дія апарату зосереджена на тренуванні бінокулярного зору, використовуючи LED-екрани для фіксації уваги пацієнта. Прилад відновлює повноцінні функції акомодації, бінокулярного зору, стереозору. Під час перегляду яскравих, ритмічних мультфільмів і фільмів відбувається інтенсивна світлостимуляція сітківки.  Особливістю «Віжн — Z» є те, що апарат робить лікування захоплюючим, завдяки перегляду цікавого фільму, навчального відео або читання. Він поєднує лікування з розвагою, перетворюючи процес лікування в цікаву гру. Покази:
  • амбліопія;
  • міопія;
  • спазм акомодації;
  • косоокість.

  Протипокази:

  • глаукома
 4. Апарат “Радуга”. Апарат «Радуга»призначений  для фотототерапії(світлолікування) широкого коло захворювань і може використовуватись в умовах спеціалізованих лікувальних закладів,в медичних пунктах ,а також персональними користувачами за рекомендацією лікаря.Терапія апаратом може застосовуватися як самостійний   спосіб лікування так і в сумісності з іншими терапевтичними методиками .Показання до застосування:

  — спазму акомодації;

  — амбліопії різної етіології;

  — міопії;

  — увеїтів;

  — атрофія зорового нерва;

  — дистрофія сітківки;

  — початкової катаракти;

  — глаукоми;

  — косоокості;

  Протипоказання:

  — гострі запальні і інфекційні захворювання очей;

  — епілепсія;

  — гарячкові стани ;

  — захворювання психіки і інші захворювання на тлі психоемоційного збудження(лікуються під спостереженням лікаря!

 5. Апарат “ЛТО-02”. Апарат для низькоінтенсивної лазерної терапії в офтальмології ЛТО-02Р призначений для лікування широкого спектру очних захворювань в рамках протизапальної, розсмоктуючої та стимулюючої терапії.

                                                   Принцип дії
  Принцип дії приладу грунтується на впливі  лазерного випромінювання.

  Основними показаннями до застосування лазерного опромінення є:

  1. Амбліопія і спазм акомодації.
  2. Травматичні ушкодження і хронічно протікаючі запальні захворювання рогової оболонки.
  3. Іридоцикліти;
  4. Уповільнені увеїти різного генезу;
  5. Макулодистрофії(«суха» форма);
  6. Хронічні блефарити;
  7. Початкові стадії «ячменю»;
  8. Прогресуюча міопія.
  9. Епітеліально-ендотеліальна дистрофія рогової оболонки;

  Протипоказання.

  Абсолютних протипоказань немає.